poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Twórcze Inspiracje nr 5/2015

Od kilku dni w kioskach można znaleźć najnowszy numer Twórczych Inspiracji. 


Muszę przyznać, że czasopismo coraz bardziej otwiera się na potrzeby czytających. O czym świadczą nowe techniki. Dla mnie szczególnie ważne są wskazówki, których w tym numerze jest sporo :)

 W najnowszym numerze pozytywnie zaskoczyło mnie przedstawienie techniki pergaminowej
Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących, które chcą spróbować techniki, ale nie chcą wydawać zbyt dużo pieniędzy na rozpoczęcie przygody z tą techniką.
Kilka lat temu będąc na targach rękodzieła było stoisko z pracami i narzędziami. Zainteresowana podeszłam, a pani pokazała podstawowe narzędzia. Cena była kosmiczna jak na kieszeń studentki. Przeświadczona, że ta technika jest bardzo droga dałam sobie spokój.
A w gazecie mamy tyle wskazówek jak zaoszczędzić i od czego należy zacząć oraz w  jakie materiały warto zainwestować. Dziś zmieniłam zdanie o tej technice.


Kolejny kurs, na który zwróciłam uwagę, to zastosowanie techniki wire wrapping.
Sama kilka lat temu uczyłam się tej techniki z zagranicznych stron internetowych. Szkoda, że wtedy nie natrafiłam na tak dobry kurs w języku polskim. Niestety wcześnie się poddałam i jak zobaczyłam ten kurs, uznałam, że trzeba wrócić do niej :) Zwłaszcza, że narzędzia do wykonywania prac są w zasięgu ręki.


Jako, że jestem osobą szydełkującą moją uwagę zwróciła chusta wykonana wzorem filetowym. Bardzo spodobało mi się, że dodano informację, że chusta powstała w dwa popołudnia. Informacja szczególnie cenna dla osób, które maja mało czasu. Już nie mogę doczekać się jak uda mi się zdobyć włóczkę Phildar Phil Light. A może ktoś z Was miał już z nią do czynienia i opisze swoje wrażenia? Jestem bardzo ciekawa i chętnie sama przetestowałabym jak pracuje się na niej :)


Dla miłośników haftu też coś się znajdzie. Będzie to blackwork, o której słyszałam już dużo
wcześniej. W numerze znajdziemy aż osiem wzorów na hafty w tej technice.
Nie zabrakło również haftu krzyżykowego: znajdziemy schemat na słoniki, sowę, dinozaura  oraz serwetkę w stylu renesansowym.Kilka numerów temu Twórcze Inspiracje przedstawiły pierwszą pracę wykonaną za pomocą Powertex-u. Cykl jest nadal kontynuowany, co jest dużym plusem :) Tym razem został przedstawiony pomysł na organizer ze starych jeansów. Jeszcze kilka ciekawych projektów i sama będę musiała spróbować.


Zainspirujcie się razem ze mną najnowszym wydaniem Twórczych Inspiracji!

✂ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Pozdrawiam  
Paulyntolyna

6 komentarzy:

 1. Pozdrawiam serdecznie! Ostatnio nawet z gazetkami jestem do tyłu, a widzę, że wiele różnych technik się w nich pojawia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie i ciekawie napisana recenzja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również recenzowałam ten numer, a najbardziej podobały mi sie krasnale.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super gazetka :))) I widac ,ze coraz to ciekawsza :))) Pozdrawiam Cie Serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie widziałam, muszę lecieć do kiosku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie ten organizer nie przypadł do gustu, natomiast z techniki pergaminowej jestem tak samo zachwycona jak ty.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za pozostawiony komentarz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...