niedziela, 5 października 2014

Słów kilka o hobbystycznych gazetach

Od dłuższego czasu poszukiwałam ciekawych projektów na szydełko, przeważnie w internecie. Polskie gazety mają bardzo często proste i nudne schematy (chodzi mi głównie o maskotki).
Nie wynika to z naszych gorszych umiejętności, a raczej nieświadomości polskich wydawnictw. Nie znają naszych potrzeb, nie robią żadnych badań/ankiet czego my oczekujemy i niestety mam wrażenie, że nie chcą nas poznać. Chyba nie mogą nas dogonić, zatrzymali się na latach dziewięćdziesiątych. Czy też macie takie wrażenie?
Co jakiś czas staram się obejrzeć pozycje oferowane na naszym rynku i zwracam uwagę na może dwa - trzy projekty w danej gazetce. Ostatecznie szukam czegoś w internecie, drukuję i szydełkuję.
Od dawna wiedziałam, że gazety zagraniczne oferują swoim czytelnikom dużo więcej. I można znaleźć je na naszym rynku. Sama stałam się posiadaczką bardzo ciekawej pozycji "Crochet World: Best Crochet Animals, Toys & Dolls" dzięki uprzejmości pasmanterii HaftiX.


Po obejrzeniu gazety było wielkie WOW, to jest to o co mi chodziło. 50 ciekawych projektów, aż chce się łapać za szydełko i działać.
Kilka zdjęć zrobiłam dla Was:


Już niedługo pokażę Wam moje maskotki z tej gazetki, proszę poczekajcie cierpliwie:)

Zachęcam do zapoznania się z innymi czasopismami - klik:)

Pozdrawiam serdecznie
Paulyntolyna

14 komentarzy:

 1. Ja czekam, ale z niecierpliwością:-) wzory są faktycznie bardzo ciekawe:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne czasopismo :-) Wspaniałe maskotki... a jeśli chodzi o nasz gazetki, to mam takie samo zdanie, co Ty.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też tak uważam, szukanie ciekawych wzorów w polskiej prasie tematycznej można od razu sobie darować. Ponadto mam wrażenie, że posiadają kilka wzorów i tylko zmieniają kolejność druku, lub kolor robótki. Czekamy na piękne projekty:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. A mnie to trochę dziwi, bo widzę na blogach, że Polki też potrafią coś same zaprojektować i są to nieraz naprawdę ciekawe projekty, o wiele ładniejsze od tego co proponuje nam polska prasa.
  Gazetka, którą pokazujesz jest faktycznie ciekawa, szczególnie zainteresował mnie ten zimowy komplet.

  OdpowiedzUsuń
 5. Już się zastanawiam co wyczarujesz kierując się jakimś schematem z tej publikacji.

  OdpowiedzUsuń
 6. To dla mnie lepsze są te prostsze, bo umiejętności mam żadne ;-) ale ciekawa jestem Twoich tworów

  OdpowiedzUsuń
 7. Kurcze, świetna sprawa...szkoda, że szydełko mnie nie lubi ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Rzeczywiście ciężko znaleźć coś naprawdę ciekawego, chwytającego za serce w polskich gazetkach, szydełkuję od niedawna, najpierw kocyki a teraz sama zaczęłam poszukiwać w necie ciekawych wzorów maskotek, zrobiłam zajączka wg ang. instrukcji, a że apetyt rośnie w miarę jedzenia jak to mówią...mnie urzekła żyrafa. Jestem ciekawa co wyczarujesz, ale wiem, że na pewno będzie to jakieś cudeńko :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ale super :> kiedyś byłam w empiku i sama nie miałam pojęcia że w Polsce są takie super gazety ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajne inspiracje, szkoda, ze wciąż nie nauczyłam się szydełkowania:(

  OdpowiedzUsuń
 11. Faktycznie w naszych robótkowych magazynach ciężko o dobre wzory. I jak piszesz- jeśli jest coś ciekawego, to może 2-3 robótki na całą gazetę. Może to wynika z faktu, że krajowe wydawnictwa różnią się od zagranicznych ceną? Nie wiem sama... Dobrze jednak, że poruszyłaś ten temat i jednocześnie znalazłaś pozycję, która Ci się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetne rzeczy *o* Czekam na te,w twoim wykonaniu ^^
  No ja rzadko kiedy kupuję gazety ponieważ tak jak ty,uważam,że mało jest takich,które akurat przypadłyby mi do gustu,nie wiem czy to jest spowodowane-moze moimi wymaganiami? A może po prostu to wina gazety...?! :/

  OdpowiedzUsuń
 13. ja za każdym razem co kupuje/dostaje taką gazetkę myślę sobie o boże znów haft krzyżykowy...

  OdpowiedzUsuń
 14. Piękności, teraz czekam na realizację ;)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za pozostawiony komentarz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...