piątek, 30 czerwca 2017

Co warto kupić - Altin Basak miya

Czy znacie włóczkę ALTIN BASAK MIYA? Jeżeli nie to przygotowałam dla Was recenzję tej włóczki :)
Na początek dane techniczne: włóczka to 100% egipska bawełna merceryzowana. Co oznacza, że została podana dodatkowej obróbce chemicznej, dzięki czemu nitka jest wytrzymała. Kolory są bardziej nasycone i włóczka posiada połysk, który można zaobserwować na pierwszy rzut oka.Sprzedawana w 32 kolorach, gdzie 4 występują jako melanż (pomieszanie kilku kolorów) i w motkach po 50 g.
Długość nici to 125 metrów. Przeznaczona dla drutów o numerze 2,5 - 3,5 mm oraz szydełko 2,5 - 3,5 mm. Cena waha się od ok 8 zł w górę. Przez producenta polecana na sezon wiosenno-letni. Wyroby pierzemy w 40 stopniach, nie pierzemy chemicznie, możemy prasować przy maksymalnej temperaturze żelazka 150 °C. Możemy z niej zrobić wiele rzeczy: kocyki, maskotki, kamizelki, torebki, chusty i czego nasza dusza zapragnie :)Według moich spostrzeżeń jest to najczęściej występująca bawełniana włóczka w polskich pasmanteriach - zwłaszcza tych stacjonarnych. Pracuje się z nią dobrze, nie rozwarstwia się i jest dobrze skręcona. Możemy z nią pracować w szybkim tempie i jest dość gruba, dzięki czemu robótki przybywa bardzo szybko. Włóczka przypomina mi grubszy kordonek. Bez obaw może z nich korzystać osoba początkująca. Była to moja pierwsza bawełniana włóczka, z którą miałam do czynienia :)
W przypadku wykonywania maskotek, oczka należy przerabiać ściśle, bo inaczej powstaną prześwitujące dziury. W dotyku wykonana praca nie należy do miękkich, jest sztywniejsza w porównaniu do Drops Safran. Poniżej możecie zobaczyć jak prezentują się obie włóczki.Plusy włóczki:
+ występuje w 32 kolorach;
+ łatwo dostępna;
+ nie rozwarstwia się.

✂ - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Pozdrawiam  
Paulyntolyna
3 komentarze:

  1. Bardzo dziękuję za przygotowanie i podzielenie się Twoją opinią :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O tak, egipska, marceryzowana- zdecydowanie TAK !!! Dziękuję !

    OdpowiedzUsuń
  3. Prace powstają z niej śliczne;)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za pozostawiony komentarz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...